Dla kogo polecane są płytki kamienne?
Płytki kamienne mają wiele zastosowań. W szczególności są cenione przez osoby, którym zależy na niepowtarzalności wnętrza lub otoczenia zewnętrznego. Kamień naturalny wyróżnia się wyjątkowym pięknem i elegancją. Płytki z kamienia naturalnego to inwestycja na długie lata. Co więcej, kamienne płytki można nie tylko na podłodze, ale ina ścianie (w tym na elewacji). Dowiedz się, w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzą się płyty kamienne i dlaczego warto się na nie zdecydować.
1. Bogaty wybór płytek z kamienia naturalnego
2. Kamienne płytki dla wszystkich
3. Płytki kamienne podłogowe w nieruchomościach inwestycyjnych
Moda na produkty takie jak płytki marmurowe, płytki granitowe i płytki z trawertynu trwa od dłuższego czasu. Kamień naturalny jest po prostu ponadczasowy. Płytki kamienne nie wyjdą z wnętrzarskich trendów z wielu przyczyn. Przede wszystkim chodzi o to, że są to płytki o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Naturalny kamień nie jest wrażliwy na niekorzystne warunki pogodowe, co ma ogromne znaczenie, gdy wyłożony jest nim taras lub balkon. Płytki kamienne zewnętrzne można też położyć na schody. Najnowszą kolekcję płytek kamiennych można zobaczyć na stronie kamiennewnetrza.pl/plytki-kamienne.
Bogaty wybór płytek z kamienia naturalnego
Kamień naturalny to sposób na to, by mieć unikatowe wnętrze lub otoczenie domu. Kamień naturalny występuje w wielu gatunkach. Każdy gatunek może mieć imponującą ilość odmian, dzięki czemu płytki do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych nie są jednolite i nudne. Szeroką ofertę płytek może mieć producent lub hurtownia kamienia naturalnego. Materiał tego rodzaju nadaje się do każdej powierzchni. Barwy kamienia bywają różne, ale ogólnie rzecz ujmując, są to kolory piękne, aczkolwiek dość neutralne. Oznacza to, że mogą spodobać się praktycznie wszystkim. Przykładowo trawertyn może być biały, kremowy, jasnobrązowy lub rdzawy. Granit może zaskakiwać odcieniami szarości. Marmur może być przykładowo szary, beżowy i kremowy. Ciekawy mix barw reprezentują płytki z łupka i płytki kwarcytowe. Jest więc w czym wybierać. Wybór płytek kamiennych można też powierzyć projektantowi wnętrz. Ekipa remontowa musi wiedzieć, jak układać płytki kamienne. Prawidłowa technika sprawi, że płytki będą latami funkcjonować w nienaruszonym stanie.
Kamienne płytki dla wszystkich
Materiał taki jak płytki kamienne można stosować między innymi:
- w łazienkach (płytki podłogowe i na ścianę);
- w kuchniach;
- w przedpokojach;
- na schodach;
- na tarasach;
- na balkonach;
- jako bazę pod altanę ogrodową;
- przy basenach;
- jako ścieżki ogrodowe;
- na elewacjach;
- na klatkę schodową (, zwłaszcza gdy jest to obiekt z dużym ruchem);
- w lokalach użytkowych w dowolnych pomieszczeniach;
- na dachach, które mogą funkcjonować jako ogrody i przestrzeń do rekreacji.
Płytka z kamienia naturalnego znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie z uwagi na trudne warunki atmosferyczne inny materiał jest zbyt ryzykowny. Płytki kamienne są odporne na zarysowania, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że ktoś przez przypadek je zniszczy na przykład w trakcie przestawiania mebli tarasowych. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które kochają naturalne piękno. Chociaż płytki kamienne stanowią wyższy koszt niż płytki ceramiczne, to za ich wyborem przemawia to, że przez bardzo długi czas nie trzeba będzie remontować mieszkania. Czyli w finale jest to ogromna oszczędność, gdyż ceny za usługi remontowe stale idą w górę. Sam remont jest uciążliwy dla domowników i może generować wiele stresujących sytuacji. Inwestorzy z tego samego względu decydują się na płytki elewacyjne — liczą na ich „nieśmiertelność” i łatwość utrzymania płytek w czystości.
Płytki kamienne podłogowe w nieruchomościach inwestycyjnych
Inwestorzy, którzy są właścicielami nieruchomości w stanie deweloperskim lub do remontu, muszą również starannie wybierać materiały do wykańczania wnętrz. Współczesny potencjalny nabywca ma zupełnie inne wymagania, niż to było kilkanaście lat temu. Dzisiaj mieszkanie, które nie nadąża za wnętrzarskimi trendami, kwalifikowane jest na dzień dobry jako lokum do generalnego remontu. Jest to pretekst do mocnego negocjowania cen. O ile rynku nieruchomości nie zabiła pandemia koronawirusa, to z powodu szalejącej inflacji i utrudnień w pozyskiwaniu kredytów hipotecznych branża mocno cierpi. Można powiedzieć, że w sytuacji, gdy kredyt na zakup nieruchomości dostaje 1 na 50 osób, najbardziej pożądany jest nabywca z gotówką. Takowy jednak doskonale wie, czego chce i byle jak wykończonego mieszkania nie kupi. Podobnie może być z najmem. Od 2022 roku ceny za najem mieszkań mocno się zwiększyły. Im wyższy standard lokalu mieszkalnego, tym właściciel może oczekiwać większych pieniędzy. Co ważne, nigdy nie wiadomo, kto zamieszka w takim lokum. Można trafić na najemcę, który potraktuje mieszkanie lub dom jak własny i będzie o nieruchomość bardzo dbać. Można też trafić na patologię, która zdemoluje mieszkanie. Położenie płytek kamiennych może uchronić mieszkanie przez rozmaitymi szkodliwymi działaniami ze strony najemców.