Wynajem podnośników teleskopowych – wszystko, co musisz wiedzieć

Podnośniki teleskopowe to specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny w wielu różnych branżach – przede wszystkim budowlanej i remontowej. Potrzebne są również w branżach, gdzie prace na wysokościach są nieuniknione. Zakup takiego sprzętu do swojej firmy to ogromna inwestycja. Czy warto się tego podejmować? Alternatywę stanowi wynajem podnośników teleskopowych. Opowiemy o tym rozwiązaniu w naszym artykule.

Podnośniki teleskopowe – wynajem

Jak wspomnieliśmy – nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na zakup podnośnika. Nie zawsze taka inwestycja ma sens. Jeśli potrzebujesz podnośnika tylko do określonych prac, to lepszym rozwiązaniem będzie wynajem krótkoterminowy. Jeśli chodzi o podnośniki teleskopowe wynajem obejmuje kilkaset zwyżek teleskopowych. Bez problemu dobierzesz sprzęt, który w pełni odpowiada na twoje potrzeby.

Są to nowoczesne podnośniki teleskopowo-przegubowe napędzane silnikami elektrycznymi oraz spalinowymi. W ofercie znajdziesz maszyny renomowanych producentów, takich jak producentów: JLG, Haulotte, Genie czy Nifty Lift. Poszczególne modele znajdą zastosowanie w różnorodnych pracach ogólnobudowlanych i nie tylko. Podnośnik teleskopowy pozwala prowadzić prace na wysokości nieco ponad 25 metrów. Decydując się na wynajem sprzętu, możesz liczyć na kompleksową obsługę – w tym transport, serwis i organizację szkoleń.

Ponadto możesz liczyć na wsparcie podczas korzystania z podnośników. Jeżeli pojawi się jakaś awaria czy usterka, to jest natychmiast naprawiana. W razie potrzeby zostanie ci natomiast podstawiony inny podnośnik (oczywiście o takich samych parametrach).

Atrakcyjne ceny – wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

Każda współpraca rozpatrywana jest indywidualnie. Klienci mogą jednak liczyć na korzystne ceny wynajmu przy kompleksowych usługach. Warto nadmienić, że istnieje możliwość wynajmu długoterminowego z możliwością negocjacji cen najmu i wykupienia maszyny. Użytkowane przez siebie podnośniki teleskopowo-przegubowe elektryczne czy spalinowe możesz zatem wykupić po wygaśnięciu umowy wynajmu.

Wynajem podnośników – jakie maszyny można wynająć?

Do wyboru masz wiele różnych modeli, dzięki czemu idealnie dobierzesz sprzęt do swojej branży i charakteru prowadzonych prac. Podnośniki teleskopowe na wynajem dzielą się przede wszystkim na:

  • Podnośniki teleskopowe elektryczne – maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 20,39 m, a wysięg boczny do 13,54 m. Takie podnośniki nie emitują spalin, więc można z nich korzystać wewnątrz obiektów (na przykład w magazynach i na halach produkcyjnych). To maszyny o kompaktowych wymiarach. Doskonale sprawdzają się w niewielkich wnętrzach i wąskich ciągach komunikacyjnych, a także nad liniami produkcyjnymi.
  • Podnośniki teleskopowe spalinowe – o maksymalnej wysokości podnoszenia do 25,60 m i z wysięgiem bocznym do 16,20 m. To profesjonalne maszyny, wyposażone w mocny silnik Diesla i napęd na cztery koła. W związku z tym znajdują zastosowanie nawet w trudnym terenie (na budowie itp.) Koła wyposażono w terenowe ogumienie.

Kurs na podnośniki teleskopowe

Podnośniki teleskopowe to niezwykle przydatne maszyny, które zapewniają wysoki komfort pracy oraz bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach. Należy jednak wiedzieć, że nie każdy może taki sprzęt obsługiwać. Jeśli chcesz wypożyczyć i użytkować podnośnik, to musisz mieć uprawnionego operatora.

Decydując się na usługę wynajmu, możesz przy okazji zapewnić kurs swoim pracownikom. Jest to kurs, prowadzony przez certyfikowany ośrodek UDT-CERT. Zajęcia teoretyczne i praktyczne są prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, a zdawalność egzaminów jest wysoka. Ukończenie takiego kursu pozwala na uzyskanie uprawnień operatora podestów ruchomych przejezdnych i daje kwalifikacje do obsługi urządzeń podnośnikowych (podnośniki koszowe, podnośnik przegubowo-teleskopowy, podnośnik koszowy teleskopowy itd.).