Deska tarasowa: czy to dobry wybór dla Ciebie?

Deska tarasowa jest popularną propozycją skierowaną do osób, którym marzy się piękny, naturalny i bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu taras. To świetna alternatywa dla np. kostki betonowej czy tym bardziej płytek gresowych lub klinkierowych, zarówno na poziomie estetycznym, jak i czysto praktycznym. Zastanawiasz się, czy deska tarasowa będzie dobrym wyborem również dla Ciebie? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz artykuł.

Zalety drewnianego tarasu

Taras z drewna to marzenie niejednej osoby budującej czy wykańczającej własny dom. Co ciekawe, na takie rozwiązanie decydują się również osoby urządzające balkony, zyskując tym samym namiastkę tarasu z prawdziwego zdarzenia.

Tym, co przekonuje do deski tarasowej, są oczywiste walory drewna, do których zaliczymy przede wszystkim:

  • Naturalny wygląd;
  • Stąpanie po drewnianym tarasie jest bardzo przyjemne, nie występuje tutaj efekt wyziębiania stóp, co docenią osoby chcące korzystać ze swojego tarasu chodząc po nim boso;
  • Właściwości antypoślizgowe – szczególnie dotyczy to deski ryflowanej, a więc z charakterystycznymi żłobieniami, która minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrym tarasie;
  • Trwałość – dobrze zabezpieczony i regularnie konserwowany taras z drewna będzie służyć przez wiele lat i tak samo długo będzie cieszyć oko swoim wyglądem;
  • Ponadczasowy design;
  • Drewniany taras pasuje do każdego budynku, niezależnie od jego architektury (nowoczesna, klasyczna, dworkowa etc.);
  • Stosunkowo łatwe i szybkie wykonawstwo, czego może się podjąć nawet domowy majsterkowicz;
  • Relatywnie niewysoki koszt budowy tarasu.

Czy konserwacja drewnianego tarasu rzeczywiście jest tak uciążliwa?

Wiele osób obawia się, że drewniany taras będzie uciążliwy w użytkowaniu, przede wszystkim w konserwacji, przez co ostatecznie rezygnuje z niego na rzecz np. tarasu z kostki czy płyt betonowych. Podkreślmy zatem, że stosując dobrej jakości chemię do impregnacji i barwienia desek można ograniczyć się do przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych raz na kilka lat. Nie jest to wysoka cena za satysfakcję, jaką daje widok pięknego, naturalnego tarasu.

Komu można w ciemno polecić taras z drewna?

Drewniany taras to wybór osób, którym zależy z jednej strony na dobrych walorach estetycznych, a z drugiej na komforcie codziennego użytkowania tarasu. Jeśli nie chcesz otaczać się betonem, cenisz sobie naturalne materiały, uwielbiasz stąpać boso po drewnie, a przy tym szukasz takiego materiału do budowy tarasu, który zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim, to postaw na deskę tarasową.

Pamiętaj przy tym, aby nie oszczędzać na jakości deski. Wybierając ją zwróć uwagę na precyzję wykonania, brak zadziorów i ubytków, a także na stabilność wymiarową, co będzie mieć duże znaczenie na etapie montażu.

Gdzie kupisz deskę tarasową w atrakcyjnej cenie?

Deski tarasowej szukaj przede wszystkim w składach drewna, które specjalizują się w sprzedaży wysokiej jakości produktów drewnianych. Naszą rekomendację ma Farma Drewna w Mysłowicach, jeden z największych składów drewna w regionie Górnego Śląska.

W ofercie Farmy Drewna znajdziesz zarówno deskę tarasową podwójnie ryflowaną, jak i gładką, co pozwoli Ci dopasować jej charakter do własnych preferencji estetycznych czy wizji projektanta. Oferowane deski tarasowe są łatwe w obróbce i barwieniu – możesz je kupić w wersji surowej lub już impregnowanej.

Co ważne, w Farmie Drewna możesz od razu kupić drewno konstrukcyjne do budowy tzw. podkonstrukcji tarasu drewnianego. Dostępne są również m.in. akcesoria montażowe czy profesjonalna chemia do zabezpieczania i podkreślania naturalnego piękna drewna. W ten sposób w jednym miejscu zaopatrzysz się we wszystko, co jest potrzebne do poprawnego wykonania drewnianego tarasu.

Kupując deskę tarasową w Farmie Drewna masz pewność, że wybierasz produkt bardzo dobrej jakości, który nie zawiedzie Cię zarówno na etapie montażu, jak i późniejszego użytkowania – i to przez wiele lat. Sprawdź np. popularną deskę tarasową świerkową, która wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości oraz walorów estetycznych – https://farmadrewna.pl/produkty/deski-tarasowe.