Baseny kanadyjskie – wygodne rozwiązanie do Twojego ogrodu

Baseny kanadyjskie cieszą się coraz większą popularnością. Wybierają je właściciele prywatnych domów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Tego typu rozwiązanie jest dużo tańsze niż tradycyjne baseny, jednocześnie zapewnia podobny komfort w czasie użytkowania. Czym dokładnie jest basen kanadyjski? Jakie zalety oferuje w porównaniu z tradycyjnymi nieckami? Gdzie można je kupić?

Co to jest basen kanadyjski?

Basen kanadyjski to rodzaj basenu, którego konstrukcja oparta jest o stalowe ściany oraz wkład foliowy o grubości od 4 do 7,5 milimetra. Można je postawić tam, gdzie brakuje miejsca na tradycyjne rozwiązanie lub możliwości finansowe są ograniczone. Do postawienia basenu wymagana jest jedynie płaska, stabilna powierzchnia, nie jest wymagana betonowa wylewka. Nadają się do samodzielnego montażu. Baseny kanadyjskie są trwałe, bezpieczne dla użytkowników, odporne na promienie UV i działanie chemii basenowej. Niektóre modele są wyposażone w nowoczesne rozwiązania, które podnoszą odporność basenu na uszkodzenia. Baseny tego typu mogą mieć kształt okrągły lub owalny. O basen kanadyjski dba się tak samo, jak o tradycyjne niecki. Należy zapewnić odpowiednie pH wody, stosować chemię basenową oraz usuwać zanieczyszczenia. Do tego celu można stosować szczotki lub odkurzacze.

Jakie są zalety basenu kanadyjskiego?

Na baseny kanadyjskie decyduje się coraz więcej osób. Klienci dostrzegają liczne zalety tego rozwiązania. Główne z nich to:

  • Przystępna cena, dzięki której więcej osób może cieszyć się relaksem w wodzie we własnym ogródku czy działce. Tego typu baseny są dużo tańsze niż baseny murowane czy rozporowe. 
  • Szybki, bezproblemowy montaż, który można wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalistycznej firmy. Basen z powodzeniem można postawić w jeden dzień. 
  • Estetyka, baseny są projektowane tak, aby harmonijnie wpisywały się w otoczenie i tworzyły naturalny, relaksujący klimat. To rozwiązanie idealne dla dzieci i dorosłych, pozwalające się cieszyć z odpoczynku w wodzie, na łonie natury.
  • Możliwość demontażu basenu i przeniesienia go w inne miejsce.
  • Wysoka trwałość, pozwalającą na długotrwałe użytkowanie. Baseny kanadyjskie w nienaruszonym stanie mogą przetrwać wiele lat.
  • Bezpieczeństwo, producenci dbają, aby baseny i niezbędne akcesoria miały niezbędne atesty i certyfikaty, świadczące o bezpieczeństwie i trwałości.

Oprócz zalet baseny kanadyjskie mają również słabe strony. Co kilka lat trzeba wymienić folię, która wyściela nieckę basenu. Może to być również konieczne w przypadku uszkodzenia folii. Oczywiście wymiana nie jest problemowa, dlatego wady nie mają wpływu na decyzję o zakupie basenu kanadyjskiego.

Klubben.pl – szeroka oferta basenów i akcesoriów

Szeroki wybór basenów kanadyjskich dostępny jest na stronie klubben.pl. Oprócz różnego typu basenów, na klubben polska sp dostępne są także produkty do pływania, rehabilitacji i zabawy. W sklepie można kupić wysokiej jakości stroje pływackie, urządzenia umożliwiające trening, produkty dla dzieci, przeznaczone do ćwiczeń integracji sensorycznej itp. Klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny, promocje oraz szybką wysyłkę. Możliwa jest płatność online lub za pobraniem. Warto zapoznać się z ofertą sklepu i wybrać produkty poprawiające zdrowie i zapewniające dobre samopoczucie. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Basen kanadyjski to nowoczesny i ekonomiczny sposób na stworzenie komfortowej przestrzeni do kąpieli i wypoczynku. Mogą zastąpić drogi basen murowany czy poliestrowy, na który nie każdy może sobie pozwolić. Są funkcjonalne i wytrzymałe, przez wiele lat pozwalają cieszyć się relaksem w wodzie.