Dlaczego łóżko drewniane jest lepsze od metalowego?

Przy projektowaniu wnętrza naszego domu, dość kluczowe znaczenie ma z pewnością wygląd oraz nastrój panujący w naszej sypialni. Urządzając oraz dekorując pokój, w którym codziennie będziemy spać, kluczową uwagę powinniśmy przywiązać do łóżka. Warto w tej sytuacji postawić na klasycyzm, czyli dobrać do swojej sypialni eleganckie, wygodne i przede wszystkim drewniane łóżko. Drewniany mebel będzie z pewnością dużo lepszy od metalowego, a w tym artykule wyjaśnimy Ci, dlaczego tak jest.

Zalety drewnianego łóżka, dlaczego warto wybrać taki rodzaj mebla?

Przede wszystkim, jednym z powodów, dla których warto postawić na łóżka drewniane, jest trwałość materiału, z jakiego są ono wykonane. Dobrze konserwowane oraz pielęgnowane drewno posłuży nam przez długie lata. Dodatkowo, co także jest dosyć istotne, drewniane łóżko posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu zdecydowanie minimalizujemy wdychanie kurzu gromadzącego się w pokoju, co z pewnością jest korzyścią dla naszego zdrowia. Na drewniane łóżko warto więc także postawić w sytuacji, gdy zmagamy się z alergią. Dodatkowym atutem drewnianego łóżka będzie także fakt, że drewno pasuje praktycznie do każdego wystroju. Wybierając drewniany mebel, skutecznie urządzimy sypialnie w praktycznie każdym stylu, niezależnie od tego czy postawimy na styl nowoczesny, skandynawski czy może klasyczny. Łóżko z drewna to inwestycja i wysoki komfort, drewniany mebel obleczony wygodnym materacem zapewni nam bowiem zdrowy i przyjemny sen, co wiąże się z optymalnym poziomem energii.

Wady metalowego łóżka, dlaczego lepiej nie decydować się na to rozwiązanie?

Pomimo swojej wytrzymałości, łóżka metalowe nie zawsze będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, główną wadą takiego rodzaju łóżek jest zdecydowanie ich duży ciężar, co może być dość problematyczne dla nas, jeżeli często się przeprowadzamy, albo co jakiś czas lubimy zmienić wystrój i aranżację naszego pokoju. Takie łóżko może bardzo utrudnić nam przenoszenie mebla oraz jego transport. Ponadto, kolejną wadą metalowego łóżka jest szybkie ochładzanie się. Metal szybko zmniejsza swoją temperaturę i utrzymuje ją, niezależnie od poziomu temperatury panującej w pomieszczeniu. Z wychładzaniem się takiego łóżka, możemy po prostu spotkać się z nieprzyjemnym doznaniem zimna, kiedy w nocy podczas snu przypadkowo dotkniemy ramy łóżka. Może być to dla nas niekomfortowe. Na metalowe łóżko również nie warto decydować się w sytuacji, gdy mamy w rodzinie małe dzieci. Nasi podopieczni często mogą bawić się i szaleć w pokoju sypialnianym co nie raz może skończyć się jakimś urazem, który może znacznie spotęgować się ze względu na metalową ramę łóżka, w którą niechcący mogą uderzyć. Dodatkowo metalowe łóżko nie zawsze skutecznie dopasujemy do każdego rodzaju wnętrza. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, drewno jest materiałem pasującym praktycznie do wszystkiego, co niekoniecznie da się powiedzieć o metalu. Przy projektowaniu wnętrza naszej sypialni warto więc wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, aby móc postawić na idealne dla nas rozwiązanie.