Baterię kuchenne i łazienkowe oszczędzające wodę – dlaczego warto je mieć?

Woda jest dobrem, bez którego nie wyobrażamy sobie ani jednego dnia. Swobodny i codzienny dostęp do niej jest czymś niezbędnym i oczywistym. Niestety naukowcy zgodnie przyznają, że zasoby wody słodkiej na świecie są naprawdę małe. Coraz więcej świadomych tego osób, postanawia rozpocząć jej oszczędzanie, zaczynając od zacisza swojego domu. Aby przyłączyć się do dbania o środowisko nie trzeba od razu robić dużych rzeczy – to właśnie małe kroki, takie jak zamienienie zwykłej baterii kuchennej na model oszczędzający wodę, są drogą do sukcesu.

Dlaczego warto oszczędzać wodę?

Dlaczego warto wymienić swoją zwykłą baterię kuchenną na model, który przyczynia się do ograniczenia zużycia wody? Przede wszystkim to sposób, aby pokazać swoją troskę o środowisko naturalne. Decydując się na takie rozwiązanie możemy też dać innym przykład, dzięki czemu również zaczną bardziej świadomie podchodzić do zużycia wody. Innym powodem, dla którego warto to robić jest oszczędność. Mniejsze zużycie wody to niższe rachunki. Jak wiadomo woda w Polsce nie jest tania i wszystko wskazuje na to, że szykują się jej kolejne podwyżki. Stawiając już dzisiaj na sposoby, przyczyniające się do jej mniejszego zużycia poczujemy różnice zarówno pod koniec miesiąca, jak i w dłuższym czasie.

Co więcej, nowoczesne systemy oszczędzania wody, w które wyposażone są baterie nie obniżają naszego komfortu podczas korzystania z nich. Różnica w użytkowaniu jest prawie nie wyczuwalna – dlaczego więc nie zrobić czegoś dobrego dla środowiska?

Baterie z systemem oszczędzania wody – jak działają?

Baterie kuchenne i łazienkowe oszczędzające wodę powoli stają się coraz popularniejsze, co pozytywnie świadczy o świadomości naszych rodaków. Na rynku dostępne są różne modele, które przyczyniają się do mniejszego zużycia wody. Mogą być wyposażone między innymi w system eco-click, czyi specjalną funkcję głowicy natryskowej, która informuje użytkownika o przepływie wody. Podczas podnoszenia uchwytu w pewnym momencie czujemy lekki opór, co świadczy o ty, że przepływ wody osiągnął 50%. Jeżeli będziemy kontynuować podnoszenie go usłyszymy ciche kliknięcie, a następnie woda popłynie większym strumieniem. Taki system to doskonały sposób, aby świadomie korzystać z wody podczas wykonywania codziennych prac w kuchni. Baterie natryskowe mogą też być wyposażone w specjalne ograniczniki przepływu wody lub końcówki, które ją dodatkowo napowietrzają, co przyczynia się do jej mniejszego zużycia.