Dlaczego warto zainteresować się siatką zabezpieczającą na balkon?

Masz balkon, ale z różnych względów nie korzystasz z niego zbyt często? Jednym z powodów tego mogą być obawy o bezpieczeństwo zwierząt domowych lub małych dzieci. Tak jednak nie musi być. Rozwiązaniem tego problemu są specjalne siatki zabezpieczające. Co warto o nich wiedzieć? O tym poniżej.

Czym jest siatka zabezpieczająca?

Siatka zabezpieczająca na balkon to rodzaj osłony, która jest mocowana do balustrady lub ściany i tworzy barierę ochronną, która nie ogranicza widoku ani dostępu do świeżego powietrza. Siatki ochronne są trwałe, estetyczne i odporne na warunki atmosferyczne. Każdy producent siatek ochronnych ma w swojej ofercie różne wersje. Zarówno grubość siatki, wielkość oczka, jak i kolor możemy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Przed czym zabezpiecza siatka ochronna?

Siatka zabezpieczająca chroni przed kilkoma zagrożeniami:

– wypadnięciem z balkonu małego dziecka lub zwierzęcia domowego (głównie kota). Tym samym mocna siatka ochronna zapewnia bezpieczeństwo i spokój rodzicom i właścicielom zwierząt, którzy nie muszą się martwić o ich los podczas zabawy na balkonie.
– upadkiem przedmiotów z balkonu np. donic z kwiatami na ulicę lub sąsiednie balkony. Siatka chroni przed uszkodzeniem mienia np. zaparkowanych samochodów a szczególnie przechodniów, którzy mogliby ucierpieć w wyniku spadku czegokolwiek z wysokości.
– wpadnięciem ptaków, które mogłyby nabrudzić na balkonie lub strącić coś z niego powodując zagrożenie,
– w zależności od wielkości oczek, siatka może skutecznie chronić również przed owadami, których pojawia się mnóstwo, szczególnie gdy panują wysokie temperatury. Komary potrafią skutecznie zniechęcić do spędzania czasu na balkonie.

Z czego jest wykonana siatka ochronna?

Siatka ochronna na balkon jest wykonana z polietylenu lub polipropylenu – tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości i gotowych do intensywnej eksploatacji. Jest pleciona metodą bezwęzłową, co zapewnia jej gładką i elastyczną powierzchnię. Z reguły ma małe oczka (od 2 do 5 cm), które nie przepuszczają niczego poza drobnymi przedmiotami. W zależności od preferencji możemy wybierać siatkę w różnych kolorach.

Czy ochronna siatka jest trudna w montażu?

To jedno z pytań, które często zadają osoby rozważające zakup siatki. Dobra wiadomość dla wszystkich jest taka, że ochronna siatka na balkon jest łatwa w montażu i nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani umiejętności. Siatkę możemy zamontować samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Montaż polega na przymocowaniu jej do balustrady lub ściany za pomocą specjalnych haków, klamer lub linki stalowej. Siatkę można dopasować do dowolnego wymiaru i kształtu balkonu oraz co ważne odsuwać ją, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Podsumowanie

Widać zatem, iż siatka zabezpieczająca to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się swoim balkonem bez obaw o bezpieczeństwo swoich bliskich. Jest estetyczna, łatwa w montażu, odsuwana, a dzięki dobraniu odpowiedniego koloru jest praktycznie niezauważalna. Nie ogranicza ani dostępu do powietrza, ani widoczności.