Budowlane ładowarki Volvo — czy warto na nie postawić?
Volvo jako marka to prawdziwy gigant, który zajmuje się produkcją różnorodnych pojazdów oraz maszyn. Należy do nich zaliczyć również budowlane ładowarki kołowe. Dlaczego warto stawiać na właśnie te pojazdy szwedzkiej marki?
Krótka historia marki Volvo
Volvo to szwedzka marka z naprawdę bogatą historią, która może ponadto pochwalić się obecnością w wielu gałęziach przemysłu. Z reguły wszyscy kojarzą Szwedów z samochodami osobowymi, bądź ciężarówkami. Koncern Volvo AB odpowiadający za ten drugi typ pojazdów składa się jednak z wielu innych odnóg działalności szwedzkiej marki.
Za maszyny budowlane, takie jak ładowarki kołowe odpowiada oddział Volvo Construction Equipment będący jedna z najstarszych firm wchodzących w skład grupy Volvo. Przedsiębiorstwo swoje początki miało w 1832 roku, czyli prawie 200 lat temu. Odpowiadał za to Johan Theofron Munktell. Jego firma jest odpowiedzialna między innymi za stworzenie pierwszego w historii szwedzkiego traktora w roku 1913. Od 1844 roku istniało z kolei przedsiębiorstwo braci Jeana i Carla Gerharda Bolinder, która produkowała silniki. Oba przedsiębiorstwa połączyły się w 1932 roku tworząc firmę AB Bolinder-Munktell. Od 1950 jest to już własność Volvo.
Volvo Construction Equipment swoją obecną nazwę nosi jednak dopiero od roku 1995, gdy Volvo w pełni wykupiło przedsiębiorstwo i zdecydowało się na rebranding. Volvo Construction Equipment odpowiada za maszyny budowlane czy też traktory.
Budowlane ładowarki Volvo — znak jakości
Volvo jest synonimem jakości praktycznie w każdej branży, w której działa. Nie inaczej jest w wypadku sprzętu, takiego jak budowlane ładowarki volvo oferowane przez szwedzką markę. Świadczą o tym między innymi opinie na ich temat. Użytkownicy chwalą je za niskie spalanie, dużą moc, a także spory komfort oferowany przez kabiny. Te są ergonomiczne i dobrze urządzone.
Ładowarki kołowe Volvo wypadają też świetnie pod względem kosztów eksploatacji. Wpływ ma na to wcześniej wspomniane niskie spalanie, ale też są one proste w obsłudze, a także nie mają problemów z bardzo poważnymi i kosztownymi w naprawie usterkami.
Zastosowania ładowarek Volvo
Volvo pokazuje często, jak bardzo uniwersalne są ich ładowarki. Jest to jak najbardziej prawda, gdyż można z nich korzystać na wiele sposobów. Najmniejsze budowlane ładowarki Volvo świetnie sprawdzają się na przykład w rolnictwie. Tam mogą pomagać w przeładunkach, czy też w zwożeniu bel z sianem z pola do specjalnie przygotowanego miejsca.
Kolejnym zastosowaniem jest też przeładunek drewna. W tym wypadku dobrze sprawdzą się zarówno mniejsze, jak i większe ładowarki kołowe. Volvo produkuje też specjalne linie ładowarek do przeładunku żużla, czy też odpadów komunalnych. W ofercie można znaleźć również serię do pracy w kamieniołomach, najczęściej przy transporcie bardzo ciężkich bloków skalnych.
Używane ładowarki kołowe Volvo — czy warto na nie postawić?
Oczywiście ładowarki kołowe to nie tylko najnowsze modele. Do dziś w Polsce można znaleźć naprawdę wiele modeli ładowarek Volvo, które są dostępne do zakupu. Czy jednak zakup używanej maszyny tego typu jest opłacalny?
Jak najbardziej zakup używanej ładowarki kołowej Volvo może być świetnym wyborem. Sprzęt ten od lat cieszy się sporą popularnością wśród specjalistów. Do tego używane modele dostępne są w rozsądnych cenach i dzięki niskiemu spalaniu oraz solidnemu wykonaniu koszt eksploatacji nie będzie ogromny. Za ładowarkami Volvo, szczególnie starszymi przemawiają również świetnie opinie wystawiane przez użytkowników.