Legary na betonie – Własny wymarzony taras betonowy wykonasz do kilku dni.

Taras o konstrukcji betonowej jak sama nazwa wskazuje, jest to taras w całości wykonany z betonowej wylewki. Oczywiście konstrukcji w całości opartej na podstawie płyty betonowej. Własny wymarzony taras betonowy z deskami drewnianymi z firmą Tarassystem.pl wykonasz w ciągu kilku dni. Z nami to ci się uda!

Taras drewniany na płycie betonowej, etapy prac

Jak wiadomo – funkcję podkładu, pod drewnianym tarasem. Taką funkcję przeważnie pełni betonowa wylewka, na której będą wykonane tzw. legary na betonie .
Jednak firma Tarassystem.pl przed przystąpieniem do pracy po kolei wykonuje następujące czynności:

  • fachowcy z Tarassystem.pl sprawdzają stan wylewki betonowej,
  • uzupełnia wszelkie, wszystkie ubytki (oczywiście, jeżeli takie występują w konstrukcji betonowej),
  • nasza firma zawsze przeprowadza kontrolę- pochylenia (odpowiednie nachylenie spadkowe to około 3%, umożliwia ono odpływ deszczówki),
  • Tarassystem.pl stosuje zabezpieczenie betonowej posadzki tarasu, np. pokryciem, wykonanym z. poliuretanowej powłoki malarskiej (zabezpieczenie przed zaplamieniem przed związkami garbnikowymi wypłukiwanymi z drewna w czasie deszczów),
  • Kolejno- nasi profesjonaliści z Tarassystem.pl układają, osadzają – w odpowiedniej technice – legary na betonie ,
  • W końcowym późniejszym etapie: nasi pracownicy przeprowadzają poziomowanie legarów (przy użyciu poziomic i niwelatorów oraz specjalnych kliny wsporniki regulowane, np. podstawy wykonanej z tworzywa sztucznego).,

Sposób montażu legarów – wykonywany przez firmę Tarassystem.pl

Legary na betonie (legary- belki, na których układa się deski podłogi tarasowej) -montowane są w zależności od jego wielkości i konieczności wykonania dodatkowych elementów.
Tarassystem.pl na początku prac dokonuje niezwykle precyzyjnych pomiarów całego podłoża. Oraz jego uporządkowania (jeżeli nie jest ono czyste i zalega na nim kamienie lub liście).
W pierwszym etapie wykonywane są przez nas – Legary na betonie , które stanowią bazę do położenia wierzchnich desek drewnianych Twojego tarasu. Do ich ułożenia wykorzystujemy specjalne kliny albo wsporniki, aby zapewnić- doskonały przepływ powietrza. Legary oraz wsporniki powinny być rozkładane w odległości ok. 40–50 cm od siebie. Jest to niezwykle ważna rzecz dla naszych projektantów z firmy Tarassystem.pl, ponieważ legary trzeba zawsze- umieszczać- w kierunku prostopadłym do kierunku układania samych desek z drewna. Wszystko robimy po to, by przeciwdziałać przeciążeniom pojawiającym się w czasie prac budowlanych.

Polecamy Państwu naszą firmę Tarassystem.pl oraz tarasy drewniani, projektowane i budowane na podstawie betonowej. Beton zawsze stanowi solidną i trwałą podstawę na lata, natomiast drewno nada Twojemu tarasowi klimatu i nieziemskiej przytulności i stylowej estetyki. Nowocześni, a zarazem nienagannej estetyki -w przypadku zastosowania drewna egzotycznego.