Taras latem – jak zorganizować letni taras?

Latem szczególnie chcemy spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Dlatego szczęśliwi właściciele werandy lub tarasu powinni pomyśleć o tym, jak w przeddzień gorącego sezonu zamienić ten zakątek domu w przytulne miejsce do spędzania rodzinnego czasu wolnego, a nawet organizowania pracy.
Zobaczmy, jakich prostych sztuczek możesz użyć, aby Twój taras wyglądał stylowo i pasował do Twojego celu.

Tarasa latem: oświetlenie tarasu – pomyśl o dekoracyjnym oświetleniu

Obszar werandy, jakikolwiek by nie był, najczęściej staje się miejscem przyjemnego spędzania wolnego czasu. Dlatego tutaj, w przeciwieństwie do pomieszczeń mieszkalnych w domu, możesz przede wszystkim martwić się nie lokalnym oświetleniem i jego mocą, ale raczej skupić się na efektach wizualnych źródeł światła i wybrać niezwykłe zestawy projektowe na werandę.
U szczytu popularności dostępne są teraz wszelkiego rodzaju imitacje lamp, które są prezentowane w różnych kolorach i kształtach, więc nie będzie trudno znaleźć modele odpowiednie dla siebie. Pożądane jest umieszczenie takich lamp na różnych poziomach, aby poprawić postrzeganie estetyczne i stworzyć niezwykłe efekty światła i cienia.

Tarasa latem – stwórz pierwsze wrażenie

Dekorując werandę, zwróć szczególną uwagę przestrzeń wejściową. Już przez samo wkroczenie na werandę powinniśmy poczuć się bliżej natury. Po obu stronach drzwi umieść duże doniczki ogrodowe z kwiatami, miniaturowymi drzewami lub innymi żywymi aranżacjami roślin, mchów i kamieni. Jeśli przyczynia się do tego architektura budynku, niech te elementy będą takie same i stanowią po obu stronach lustrzane odbicia.

Taras letni

Letni taras – strefa przestrzeni

Jeśli masz do dyspozycji duży ganek, a także (co często się zdarza) w postaci zbyt wydłużonego prostokąta, zastanów się, jak prawidłowo podzielić przestrzeń na strefy. W końcu, dzięki właściwemu podejściu na jednym obszarze możesz urządzić zarówno salon, jadalnię, gabinet – i wszystko to na świeżym powietrzu. Najpierw zastanów się, jak bardzo każdy z tych obszarów Cię interesuje i określ odpowiednią przestrzeń dla niego, zaczynając od wymiarów proponowanych mebli. Na werandzie granice stref mogą być bardzo dowolne, zawsze możesz przestawić meble na taras i dekoracje, by z przestrzeni przeznaczonej na jadalnię zrobić salon. Pozwól sobie się zrelaksować. Hamak to obiekt, na widok którego niewielu przechodzi obojętnie. Oczywiście nie w każdym wnętrzu możemy go zamontować, ale możemy ten pomysł zrealizować na werandzie. W zależności od umieść hamak w słonecznym miejscu, lub przeciwnie – w cieniu roślin. Najważniejsze, by hamak nie znajdował się w przejściu i by każda przechodząca obok osoba nie zakłócała spokoju; podobnie nie powinno się zakłócać relaksu osób odpoczywających na leżakach. W pobliżu leżaka dobrze będzie postawić mały stolik lub zamontować kilka półek na ścianie – możesz na nich postawić książkę, położyć szklankę soku lub tablet.

Letni taras – zadbaj o kształtowanie krajobrazu

Jedną z największych zalet werandy jest jej bezpośrednia bliskość natury. Spróbuj odpowiednio wyeksponować to wrażenie, poprzez posadzenie kwiatów w doniczkach, umieszczenie dużych doniczek na podłodze, a małych na podstawkach, półkach lub zawieś je w doniczkach. Otocz się zielenią – sprawi to, że atmosfera będzie bardziej malownicza. A żywopłoty lub rośliny pnące wzdłuż ścian, belek lub sufitu werandy mogą zapewnić dodatkowy cień w czasie upałów.
Weranda z jej odpowiednią aranżacją może stać się najczęściej odwiedzanym miejscem w domu w ciepłym sezonie. W końcu nie możemy zaprzeczyć, że sami jesteśmy częścią natury, a im bliżej jej jesteśmy, tym lepiej się czujemy. To, co możemy zrobić, to uczynienie z werandy pięknego, wygodnego i stylowego miejsca, w którym przyjemnie jest spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, w dni powszednie i święta, w chłodny wieczór i gorące popołudnie.