4 sposoby, jak zaaranżować salon w stylu minimalistycznym

Przemyślane urządzenie pokoju dziennego ma wpływ na panującą w pomieszczeniu atmosferę i na zapewnienie domownikom większego komfortu. Mimo to znalezienie wyposażenia wnętrz, które spełni wszystkie ważne wymagania pod względem stylu i funkcjonalności, nie zawsze należy do łatwych zadań. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się jednak domy w stylu minimalistycznym, który świetnie sprawdza się u osób ceniących harmonię i ponadczasową elegancję. Warto dowiedzieć się, jak zaaranżować salon w takim stylu, wykorzystując jego cztery najbardziej charakterystyczne cechy.

Wyposażenie wnętrz w stylu minimalistycznym — prostota i naturalne kolory

Jednym z najważniejszych założeń stylu minimalistycznego są neutralne odcienie oraz proste formy. Wybierając wyposażenie wnętrz, warto zdecydować się na geometryczne meble, które są funkcjonalne i estetyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele pozbawione licznych zdobień. Dzięki temu mimo upływu lat takie domy nie tracą na swojej elegancji, które okazuje się trwalsza niż panujące w danym sezonie trendy, i są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Nie oznacza to jednak, że pokój dzienny ma nie mieć żadnych dekoracji. Jako ozdoba wnętrza świetnie sprawdzą się minimalistyczne obrazy, wazony czy kolorowe poduszki.

Mówiąc o kolorach, warto wspomnieć, że w stylu minimalistycznym przeważają neutralne odcienie, takie jak biel, szarość czy beż. Idealnym wyborem będą również kolory ziemi, które zapewniają harmonię i sprzyjają wypoczynkowi. Co więcej, do takich odcieni łatwiej dobierzemy pasujące wyposażenie domu, na przykład meble czy ozdoby, nawet jeśli od remontu minie kilka długich lat. Można również zdecydować się na pojedyncze kontrastowe dekoracje we wnętrzach, na przykład poduszki, które nadadzą przestrzeni charakteru, ale jednocześnie nie zakłócą minimalistycznego stylu.

Otwarte przestrzenie w minimalistycznych wnętrzach — o czym warto pamiętać?

W stylu nowoczesnym, a szczególnie w minimalistycznym niesłabnącą popularnością cieszy się wyposażenie domu, które podkreśla otwarte wnętrza. Dlatego w takich pomieszczeniach częściej trafimy na salon połączony z aneksem kuchennym czy z przedpokojem. Taka przestrzeń sprawia wrażenie optycznie większej. Ponadto ułatwia swobodne przemieszczanie się między pokojami. Z tego powodu podczas remontu domu warto wybierać przede wszystkim proste meble i dekoracje, które będą dopasowane do salonu pod względem rozmiarów oraz kształtów. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie wnętrz na wymiar, które pozwala na najlepsze wykorzystanie dostępnego miejsca.

Przemyślana przestrzeń do przechowywania w minimalistycznych wnętrzach

Decydując się na wyposażenie domu w stylu minimalistycznym, powinniśmy pamiętać o meblach, które zapewniają miejsce do przechowywania. Dzięki temu z łatwością schowamy akcesoria, które mogłyby zaburzać estetyczny wygląd pomieszczenia. Godnym uwagi rozwiązaniem są systemy do zabudowy, które pozwalają na łatwe dopasowanie mebli do potrzeb domowników i rozmiarów pokoju. Takie propozycje można między innymi znaleźć w sklepie Febe.store, który oferuje wysokiej jakości produkty w niewygórowanych cenach.