Designerski ogrzewacz tarasowy

Designerski ogrzewacz tarasowy

Chcesz spędzać długie jesienne wieczory na zewnątrz? Marzą Ci się kolacje z bliską sobą przy blasku i cieple delikatne płomienia? A może myślisz o urządzeniu imprezy w ogrodzie ze znajomymi do późnych godzin? W każdej z tych sytuacji przyda Ci się ogrzewacz tarasowy, a jeśli oprócz swojej podstawowej funkcji, będzie mieć ciekawy wygląd, to zachwycisz nim każdego. Jak znaleźć designerski ogrzewacz tarasowy?

Ogrzewacz gazowy tarasowy, czyli co?

Ogrzewacz tarasowy to urządzenie, którego głównym zadaniem jest podgrzewanie powietrza znajdującego się w jego zasięgu. Jego działanie jest stosunkowo proste, bo do ogrzewania używa się żywego płomienia, który zasilany jest gazem z butli. Może to być propan, propan-butan lub LPG. Taką butlę najczęściej montuje się w podstawie ogrzewacza, ale nie wszystkie modele dają taką możliwość. Zwłaszcza jeśli myślisz o bardziej designerskim ogrzewaczu tarasowym.

Ogrzewacz nie tylko tarasowy?

Ogrzewacz tarasowy tak naprawdę można używać w każdej przestrzeni zewnętrznej, nie tylko na tarasie. Zapewne widziałeś ogrzewacze przypominające parasol w restauracyjnych ogródkach, a być może spotkałeś takie przypominające kominek czy grilla. Ponieważ to przenośne urządzenia, możesz je ustawić w zasadzie wszędzie – niekoniecznie na tarasie.

Jak znaleźć designerski ogrzewacz tarasowy

biokominek wolnostojący Incoza

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem ogrzewacza na taras lub do ogrodu, możesz znaleźć wiele różnych modeli, które łatwo podzielić na konkretne rodzaje. Najpopularniejsze z nich to ogrzewacze parasolowe, ale znajdziesz także inne.

Rodzaje ogrzewaczy tarasowych:

  • parasolowe – najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, gdzie głowicę grzewczą zwieńcza odbłyśnik ciepłego powietrza w kształcie parasola;
  • hybrydowe – ogrzewacze hybrydowe podobnie jak parasolowe mają głowicę grzewczą z odbłyśnikiem, ale osłoniętą szkłem i siatką ze stali nierdzewnej, aby chronić ogień przed wiatrem, zaś użytkowników przed ewentualnym odpryskiem;
  • w formie kominka – ogrzewacze kominkowe, występują w formie niskiej wieży, gdzie górna część stanowi szklana gablotka, a płomień wewnątrz stanowi piękny efekt dekoracyjny;
  • piramidy – łączy w sobie cechy niskiego ogrzewacza kominkowego z parasolem grzewczym.

Chociaż wymienione tu ogrzewacze to najpopularniejsze rodzaje, jakie można spotkać, to nie są jedyne. Jeśli zależy Ci na bardzo designerskim wyglądzie tego urządzenia, to możesz postawić właśnie na te w formie piramidy lub kominka, jednakże, na rynku dostępne są także inne modele.

Jednym z rodzajów ogrzewaczy o ciekawym wyglądzie, są niskie ogrzewacze, przypominające biokominki, które nie mają miejsca na butle z gazem, a musi ona stanąć osobno. W przypadku takich kominków gaz doprowadzasz z niej za pomocą przewodu i tu warto wyposażyć się w nieco dłuższy. Podobnie jak w przypadku ogrzewaczy imitujących grilla.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ogrzewacza tarasowego

Głównym zadaniem ogrzewacza jest ogrzewanie powietrza w pobliżu, co jest szczególnie przydatne w chłodniejsze dni. Dlatego najważniejszym parametrem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę kierując się tym względem jest jego moc. Na rynku znajdziesz modele o mocy kilku, jak i kilku tysięcy watt. Jednak, jeżeli ciepło nie jest dla Ciebie priorytetem, chcesz zadbać o nastrój i szukasz urządzeń, które mają pełnić głównie dekoracyjną funkcję, to warto postawić na niskie ogrzewacze tarasowe — kominkowe i te w formie grilla. Musisz jednak wiedzieć, że te emitują zwykle mniej ciepła i jeśli zechcesz się ogrzać, musisz się do nich zbliżyć.