Nowy dom w starym stylu. Drewniane żaluzje na taras

Budując dom lub urządzając kupioną nieruchomość, należy podjąć wiele decyzji, z których jedną z najważniejszych jest styl wykończenia i całej aranżacji. Wiele osób decyduje się obecnie na tak zwany vintage lub po prostu akcenty przypominające dawne, stare domy dziadków. Obecny rynek wnętrzarski jest tak bogaty, że każdy może znaleźć odpowiednie akcesoria dla siebie, które doskonale stworzą charakter starego domu w nowej nieruchomości.

Kuchnia i salon

Kuchnia jest sercem domu, z którego korzysta się nawet kilkukrotnie każdego dnia. Oznacza to, że przede wszystkim powinna być funkcjonalna i praktyczna. Urządzenie kuchni w starym stylu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ obecnie dostępnych jest mnóstwo meble, sprzętów, a nawet płytek imitujących stare elementy. Salon natomiast, to świetne miejsce na zastosowanie prawdziwych, lecz bardzo starych mebli. Wystarczy je odpowiednio odnowić oraz zabezpieczyć, dzięki czemu będą stanowiły niezaprzeczalnie najważniejsze punkty pomieszczenia. Drewniane żaluzje na taras będą doskonałym uzupełnieniem salonu, który dzięki temu będzie przypominał dawne czasy u dziadków. Drewniane żaluzje na taras prowadzące do zadbanego ogrodu pasują zresztą nie tylko do domów o starym stylu aranżacji, lecz także do bardziej nowoczesnych wnętrz.

Łazienki

Łazienki są pomieszczeniami, w których styl vintage króluje od lat. Nawet w domach, gdzie reszta pomieszczeń urządzona jest w bardzo nowoczesnym stylu, spotkać można staromodne łazienki. Największą wartość wprowadzają odpowiednie płytki oraz baterie w wannie, prysznicu oraz umywalce. Dzięki tym elementom łazienka nabierze bardzo ciekawego charakteru i choć będzie nowa, to z pewnością przywiedzie na myśl dawne czasy. W łazienkach warto także stawiać na meble w stylu vintage, które doskonale będą współgrały z kaflami i stylizowanymi bateriami. Kształt wanny również nie musi być typowy. Wanny bez zabudowy mogą przybierać różne formy i doskonale pasować do wnętrza w stylu vintage. Wykończenie łazienki lustrem w starej i stylizowanej ramie to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu całe pomieszczenie będzie spójne i bardzo stylowe.