Jaką wybrać pompę ciepła?

Ciepły i funkcjonalny dom to marzenie wielu osób. Ważne jest zatem posiadanie takiego ogrzewania, które zapewni odpowiednie warunki. Dziś tradycyjne kotły na węgiel są coraz częściej zastępowane przez innowacyjne systemy ogrzewania. Znakomitym rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła. Jak działa to urządzenie oraz dlaczego warto w nie wyposażyć swój dom?

Jak działa pompa ciepła?

Z roku na rok urządzenia te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zasada działania pomp ciepła jest bardzo prosta. Ciepło z przestrzeni zewnętrznej jest usuwane przez urządzenie i przekazywane do wnętrza domu. Jest ono pozyskiwane na skutek przemian fizycznych zachodzących w zamkniętym obiegu, tj. parowanie, sprężanie, skraplanie oraz rozprężanie czynnika roboczego. Proces ten powoduje przepływ energii cieplnej ze źródła dolnego do górnego. Zapewnia on cykliczność pracy tego urządzenia.

Rodzaje są rodzaje pomp ciepła?

Pompy ciepła można coraz częściej spotkać w wielu nowoczesnych budynkach. Te wydajne i ekonomiczne urządzenia potrafią pobierać energię cieplną z otoczenia budynku, powietrza, gruntu lub wody i dostarczać ją do instalacji c.o. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia oferowane na stronie: sprawnawentylacja.pl/pompy-ciepla/ . Oferowane produkty różnią się między sobą dolnym źródłem, czyli obiegiem, który dostarcza energię do pompy.
W sprzedaży dostępne są:

  • pompy ciepła powietrze – woda

    Źródłem energii tego urządzenia jest powietrze zewnętrzne. Urządzenie to przypomina swym wyglądem klimatyzator i świetnie nadaje się do podgrzewania lub schładzania wody użytkowej

  • pompy ciepła woda – woda

    Ich źródłem energii są podziemne cieki wodne. Głębinowa pompa pobiera wodę z jednej studni, a ciecz ta oddaje ciepło w wymienniku ciepła i następnie zostaje przemieszczona do drugiej studni. Warunkiem stabilnej pracy takiego systemu grzewczego jest odpowiednio duża wydajność cieków.

  • pompy ciepła solanka – woda

    Źródłem zasilania tych urządzeń jest skumulowana w gruncie energia słoneczna. W celu odebrania ciepła z ziemi i przekazania go do systemu grzewczego stosowany jest specjalny wymiennik. Pompa ta przypomina swego rodzaju rurę umieszczoną w ziemi, w której krąży ciecz zwana solanką. W parowniku takiej pompy temperatura cieczy obniża się poniżej temperatury gruntu. Płynąc w ziemi przyjmuje ciepło i ponownie podnosi swoją temperaturę.

Pompy ciepła Łódź są oferowane w bogatej ofercie. Ich zakup niesie za sobą mnóstwo korzyści. Urządzenia te są bowiem niezawodne podczas użytkowania, oszczędne oraz w pełni przyjazne środowisku naturalnemu. Ich zakup to doskonała inwestycja na długie lata.