Odpoczynek na świeżym powietrzu. Deski tarasowe modrzew europejski

Posiadanie własnego ogródka oraz tarasu to wielka korzyść mieszkania w domu. Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu jest bardzo przydatna, zwłaszcza dla rodzin, które posiadają dzieci. Nie ma potrzeby szykowania się na wyjście z bloku do parku lub na pobliski plac zabaw. Warto jednak urządzić zarówno taras, jak i ogródek w taki sposób, aby sprzyjał odpoczywaniu na świeżym powietrzu.

Ogród

W ogrodzie świetnie sprawdzają się hamaki oraz huśtawki, których konstrukcja jest solidna i jednocześnie stanowi swego rodzaju ozdobę. Duże ławki wykonywane z drewna nadają się do relaksującego odpoczynku dla dorosłych, jak i szalonych zabaw dzieci. Natomiast hamak to idealne miejsce na popołudniową drzemkę i czytanie książki w ciepłe, letnie dni. Coraz powszechniejsze stają się także drewniane konstrukcje dla dzieci, na których znajdują się domki, zjeżdżalnie lub inne atrakcje. Ważne, aby drewno użyte do zbudowania całej konstrukcji było solidne i odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu zabawa będzie bezpieczna i przyjemna. Dla nieco starszych dzieci oraz dorosłych, świetną rozrywką na świeżym powietrzu jest skakanie na dużej trampolinie lub spędzanie dnia na pływaniu w basenie ogrodowym. Zadbanie o odpowiednią organizację w ogrodzie, pozwoli uzyskać miejsce na wszystkie atrakcje i akcesoria do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Taras

Odpoczywanie na tarasie jest znacznie mniej dynamiczne, lecz nie mniej przyjemne. Całe wykończenie tarasu powinno temu odpoczynkowi sprzyjać. Deski tarasowe modrzew europejski to świetny wybór na posadzkę, dzięki czemu kolory pozostaną stonowane i dopasowane do każdego stylu wyposażenia. Kolejne istotne elementy to meble wypoczynkowe, do których zaliczają się leżaki, fotele, kanapy lub podwieszane na stojakach fotele bujane. Tkaniny i poduchy powinny być przeznaczone do użytku zewnętrznego, tak aby materiał się nie niszczył, a kolory nie traciły zbyt szybko intensywności od silnych promieni słonecznych. Oświetlenie na tarasie, które za dnia nie jest potrzebne, powinno wieczorem oraz po zmroku sprzyjać długim rozmowom i spotkaniom towarzyskim przy grilu.