Weranda jako salon? Zaoszczędzisz przestrzeń mieszkalną.

Weranda stała się nowym sojusznikiem właścicieli domów, którzy chcą zyskać dodatkowy pokój w domu bez wydawania fortuny. I podczas gdy jedni używają go jako tarasu lub jadalni, inni przeciwnie, wolą uczynić go prawdziwą rozbudową domu poprzez stworzenie miejsca do siedzenia. Obecnie redakcja interesuje się werandami, które mieszczą salon, oczywiście z kilkoma (dobrymi) wskazówkami projektowymi jako bonusem.

Wskazówka nr 1: zainstalować miejsce do siedzenia otwarte dla reszty domu.

Jeśli masz szczęście, że masz werandę, która jest całkowicie otwarta na resztę domu i lubisz duże, jasne przestrzenie, nie wahaj się: wykorzystaj swój dodatkowy pokój do ustawienia swojego salonu! Jest to idealny pomysł na projekt, jeśli okaże się, że Twoja obecna powierzchnia mieszkalna jest zbyt mała i czuje się trochę ciasno. Pozwoli to na stworzenie dwóch przestrzeni mieszkalnych, niejako z wieloma możliwościami w zakresie układu i dekoracji. Nowy pokój dzienny na werandzie można traktować jako „alternatywny pokój dzienny”, w którym to przypadku można nadać mu zupełnie inny styl niż w obecnym salonie z charakterystycznym wyposażeniem i dekoracją.
Ale możesz również skorzystać z miejsca na werandzie, aby rozszerzyć swoją obecną przestrzeń życiową, przenosząc tylko kilka mebli: kanapę, jeden lub dwa fotele, stolik kawowy i dywan na przykład. Idealne rozwiązanie odciążające część mieszkalną, która jest trochę za mała, i tworzące dwie uzupełniające się i jednorodne przestrzenie, zarówno otwarte jak i intymne. Aby te dwie części wyglądały na jedną, istnieje prosty, ale bardzo skuteczny trik: położyć tę samą podłogę w obu pomieszczeniach!

Weranda jako salon

Wskazówka nr 2: stworzyć duży salon na werandzie.

Kolejny dobry pomysł na inteligentną werandę: dlaczego nie wykorzystać tego otwartego i jasnego pomieszczenia do zmiany lokalizacji istniejącego salonu, aby stworzyć nowy? To rozwiązanie ma tę zaletę, że uwalnia przestrzeń w domu! Miejsce, które można wykorzystać na przykład do stworzenia jadalni w starym salonie. W ten sposób wszystkie Twoje meble znajdą swoje miejsce, a Ty będziesz cieszyć się pięknym światłem i pięknym widokiem na zewnątrz w swoim „nowym salonie”!
Jest to również dobra alternatywa, jeśli posiadasz duży salon, który kiedyś był zarówno pokojem dziennym, jak i jadalnią: dedykując swoją werandę do salonu, stworzysz dwa oddzielne pokoje (pokój dzienny i jadalnię), w których będziesz czuł się całkowicie swobodnie.

Wskazówka nr 3: stwórz ogród zimowy na werandzie.

Ostatni dobry pomysł na dekorację: można skorzystać z werandy, aby stworzyć mały ogród zimowy, w którym dobrze jest ładować akumulatory przez cały rok. Aby to zrobić, nic nie może być prostsze:

  • zainwestuj w meble ogrodowe wykonane z żywicy lub kutego żelaza;
  •  nie wahaj się zainstalować wiele roślin na swojej werandzie.

Ten pokój może być również przekształcony w główny salon, jeśli chcesz skorzystać z tej przestrzeni, która jest w 100% otwarta na naturę przez cały rok.