Najlepsze kabiny prysznicowe do małej łazienki

Urządzając niewielką łazienkę, sporo uwagi należy poświęcić kabinie prysznicowej. W sprzedaży dostępne są kabiny prysznicowe o wielu kształtach, w tym trapezowe, narożne półkoliste, prostokątne, a także wnękowe. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jaka kabina prysznicowa najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku, znalazłeś się w dobrym miejscu. Ten poradnik udzieli ci cennych wskazówek i podpowiedzi w zakresie wyboru i zakupu kabiny natryskowej.

Jaki wymiar powinna mieć kabina prysznicowa?

Nie mając do dyspozycji zbyt dużej przestrzeni w łazience, musimy szukać kompromisu pomiędzy rozmiarem kabiny a wygodą korzystania z niej. Idealnym wyborem są wówczas kabiny półokrągłe i prostokątne w rozmiarze 80×80 cm. Jest to optymalna wielkość, pozwalająca dorosłej osobie wygodnie wziąć prysznic i umyć się bez obijania łokciami o ściany kabiny. Rzecz jasna, jeśli tylko możliwości pomieszczenia na to pozwalają, warto wybrać większą kabinę prysznicową, np. 90×90 cm lub prostokątna. Jest ona polecana również osobom wyższym i bardziej tęgim. Ciekawym rozwiązaniem są kabiny instalowane w narożniku łazienki. Wejście do nich może mieć kształt półokrągły lub trapezowy. Sprawdzają się one świetnie w łazienkach o niewielkim metrażu, zapewniając dużą swobodę aranżowania przestrzeni.

Czy warto kupować gotową kabinę prysznicową?

Mamy dwie możliwości stworzenia kabiny prysznicowej w łazience. Pierwsza z nich to zamówienie jej w specjalistycznej firmie. Rozwiązanie to pozwala tworzyć kabiny na indywidualny wymiar. Każdy jej element jest wówczas tworzony od podstaw, a następnie składany w całość przez firmę montażową. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w łazienkach o nietypowych kształtach i rozmiarach. Możemy również zamówić gotowe kabiny, np. na stronie greisslazienki.pl, które zostaną dostarczone w elementach do samodzielnego montażu. W zależności od wielkości i rodzaju kabiny, cała przesyłka może składać się od jednej do nawet kilku paczek. Znajdziemy w nich wszystkie niezbędne elementy do montażu, łącznie z mocowaniami, uszczelkami, zawiasami oraz instrukcją. W komplecie mogą też znajdować się dodatkowe akcesoria, jak uchwyty do drzwi, a nawet brodzik.

Jaki brodzik powinna mieć kabina prysznicowa 80×80?

Będąc w temacie brodzika do kabin prysznicowych, należy zadać sobie pytanie, jaki brodzik będzie lepszy — wysoki czy niski?

Kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem

Bardzo wygodna w użytkowaniu w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Można do brodzika wlać nieco więcej wody i wykąpać w nim malucha, zastępując w ten sposób wannę. Jest to także rozwiązanie wygodne w przypadku ewentualnej niedrożności syfonu — są wtedy mniejsze szanse, że woda z brodzika wyleje się na podłogę łazienki i resztę mieszkania.

Kabina prysznicowa z niskim brodzikiem

Jest idealnym wyborem dla osób starszych, które mogą wygodnie wejść do kabiny, bez podnoszenia wysoko nóg. Wygląd takiego brodzika wpisuje się również w styl new trendy i na pewno przez wiele następnych lat będzie modnie wyglądać w waszej łazience.

Z czego powinna być wykonana bezpieczna kabina prysznicowa?

Współcześnie produkowane kabiny prysznicowe powstają z różnych materiałów, ale do najbezpieczniejszych zaliczyć można hartowane szkło. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, a kiedy do niego już dojdzie, szklane ścianki lub drzwi nie kruszą się na elementy z ostrymi krawędziami, tylko pękają w charakterystyczny sposób, tak jak przednia szyba samochodowa, kiedy uderzy w nią kamieć.