Meble od producenta czy ze sklepu?

Aranżując mieszkanie, stajemy przed wieloma wyborami. Musimy zdecydować o wyglądzie mebli, ich rozmiarze oraz rodzajach. Często zastanawiamy się również nad tym, czy wybrać meble od producenta, czy ze sklepu. Czym się różnią?

Meble od producenta czy ze sklepu?

Urządzanie czterech kątów spędza sen z powiek każdemu, kto decyduje się na własne mieszkanie lub dom. Zanim zamieszkamy w naszym wymarzonym miejscu, musimy je odpowiednio zaaranżować. Jednym z etapów jest wybór odpowiednich mebli. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Wraz z rozpoczęciem poszukiwań idealnych mebli, toniemy w setkach podobnych wizualnie do siebie produktów, dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych. Co ciekawe, wiele z nich na pierwszy rzut oka wygląda identycznie. Ta sama wysokość, szerokość, niemal identyczne uchwyty. Jednak, gdy przeczytamy szczegółowe informacje, zobaczymy, że diametralnie różnią się od siebie ceną. Skąd taka różnica? Ma to związek z materiałami, z których wykonane są poszczególne meble. Im lepszej jakości materiały, tym meble będą droższe.

Dlaczego warto kupić meble od producenta?

Niewątpliwą zaletą zakupu mebli u producenta jest atrakcyjniejsza cena. Dlaczego? Sklep sprzedając asortyment z hurtowni, dodaje swoją marżę. Musi w końcu zarobić. W efekcie kupujemy nieco droższe produkty. Z kolei wybierając meble od producenta, omijamy marżę, a co za tym idzie, kupujemy meble w niższej cenie niż w cenie, którą oferują sklepy meblowe. Kupno mebli od producenta wiąże się nie tylko z niszą kwota, ale wieloma innymi zaletami. Przede wszystkim mamy możliwość zadecydowania o tym, jak mają wyglądać nasze meble. Producent dysponuje bogatszą paletą barw oraz różnorodnymi tkaninami, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować kolor produktów do naszego gustu i stylu, w jakim urządziliśmy dane pomieszczenie. Możemy wybrać nie tylko odcień frontów, rodzaj i kolor materiału obiciowego na fotele i kanapy, ale nawet i kolor nóżek. Ogromnym atutem kupowania mebli od producenta jest dowolna konfiguracja. Kupując kanapę, możemy zadecydować o tym, czy ma być rozkładana, czy nie. Możemy poprosić o model z pojemnikiem na pościel, aby zyskać dodatkowe miejsce na schowanie różnych przedmiotów, a także zamówić pufy do kompletu. Ponadto, kupując od producenta, mamy pewność, że produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. To z kolei gwarantuje trwałość i wytrzymałość, dzięki czemu możemy cieszyć się meblami przez wiele lat

Zakup mebli – co wziąć pod uwagę?

Niezależnie, czy zdecydujemy się na meble od producenta, czy ze sklepu, przy ich wyborze zawsze bierzemy pod uwagę te same czynniki. Kluczowy parametr to jakość wykonania. Liczy się zarówno warstwa zewnętrzna, jak i cały wewnętrzny mechanizm, który odpowiada za komfort użytkowania i trwałość. Czasami lepiej dopłacić, ale mieć pewność, że produkt powstał z wysokiej jakości materiałów. Dopiero w następnej kolejności skupiamy się na wyglądzie i dopasowujemy meble do stylu, w jakim urządzaliśmy nasze wnętrze oraz innych elementów, które już się w nim znajdują. Dzięki temu całość będzie prezentować się estetycznie.