Jakie zalety ma druk na szkle?

Druk na szkle znajduje bardzo wiele zastosowań w codziennym życiu. Przede wszystkim sprawdza się jako dekoracje do domu, które potrafią odmienić każde wnętrze. Nowoczesny druk na szkle Kraków to fotograficzna jakość, idealne odwzorowanie kolorów oraz wszelkich detali.

Jak tworzony jest nadruk na szkle?

Druk na szkle powstaje przy zastosowaniu drukarek UV LED.  Termoutwardzalne tusze są nanoszone na szkło tworząc odporną na wiele czynników powłokę i dzięki temu druk znalazł zastosowanie w takich pomieszczeniach jak:

  • kuchnie,
  • łazienki,
  • salony,
  • biura.

Oczywiście przeznaczenie druku na szkle ogranicza tylko wyobraźnia i może on też się znaleźć na drzwiach, balustradach czy innych miejscach. Druk na szkle wykazuje się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne oraz na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym cechom druk na szkle znalazł zastosowanie nawet na zewnątrz budynków (np. jako zdobienia balustrad czy blatów stolików). W przypadku druku na szkle stosuje się specjalnego rodzaju tusze polimerowe, które poddane wpływowi promieniowania ultrafioletowego kreują jednolitą powłokę na szkle. Dziki drukarkom UV LED możliwe jest drukowanie bez marginesów, a nawet nanoszenie nadruku na krawędzie szkła.

Jakie są najważniejsze korzyści ze stosowania druku na szkle?

Przede wszystkim druk na szkle pozwala na łatwe przeniesienie konkretnej grafiki na powierzchnię szkła. Istotne jest, że zadrukowane szkło może zostać poddane dalszej obróbce, co skraca pracę nad wskazanym elementem. Druk na szkle nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych i nie wykazuje zmian pod wpływem wilgoci czy zmian temperatury. Co najważniejsze druk na szkle pomimo swojej innowacyjności nie jest dużym wydatkiem w porównaniu do np. laminowania. Druk na szkle zapewnia pomysłowe i oryginalne dekoracje, które są praktyczne i przyciągają wzrok.  Dzięki tej metodzie możliwe jest naniesienie wybranego obrazu w wysokiej rozdzielczości na szkło. Najczęściej spotykanym miejscem druku na szkło to miejsce nad blatem kuchennym, co się sprawdza, gdyż szklane powierzchnie są łatwe w czyszczeniu oraz pozwalają ozdobić kuchnie w sposób nowoczesny, a zarazem praktyczny. W nowoczesnych wnętrzach druk na szkle może zastąpić obraz na płótnie. Jednak najważniejszą zaletą druku na szkle jest możliwość wyrażenia indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań klienta. Druk na szkle sprawdza się również w świecie reklamy, gdzie pozwala tworzyć niepowtarzalne szyldy, nadruki firmowe na oknach, stojaki na ulotki czy nawet drobne upominki z logiem firmy. Nadruki można wykonywać na różnych odmianach szkła, dzięki czemu ma bardzo szerokie możliwości zastosowania.